Vietnam vs Honda Win

HD versiooni vaata Vimeost.

Antud video kajastab meie reisi põhitegevust, mis seisnes mootorratastega Vietnami avastamises. Enda eelnev mootorrattal sõitmise kogemus piirdus vanaisa sääreväristajaga 100m läbimises, mis toimus nii oma 13 aastat tagasi. Olles maabunud Hanoisse ja seal paar päeva uue maailmaga tutvunud, ostsime antud seltsimeeste käest neli Honda Win’i. Kui väidetavalt töökorras tsiklid olid üleandmiseks valmis, siis midagi muud ei jäänudki üle, kui rist ette lüüa ja sõitma hakata. Esimesel suuremal tänaval ootas ees selline küllaltki “rahulik” rollerimass nagu oli ka videolt näha. Peab tunnistama, algus oli hirmutav, aga päeva lõpuks juba nautisid seda sõitu seal rollerdajate vahel. 

Mis puutub liiklemisse, siis meil oli peamiselt kaks põhiprobleemi: 1) kus me oleme ja kuhu läheme? 2) miks me väidetavalt töökorras tsiklid ei ole ikka nii korras nagu nad ostes tundusid? Kõik kaardil olnud teeotsad sai lõpuks ülesse leitud, kuid mõnikord võis see tähendada seda, et sõitsime mitu head tundi vales suunas, inimestest tühjal mägiteel. Samuti sai ka kõik tsiklid parandatud, sest kui perepoeg ei osanud su sõidukit parandada, siis ema ikka oskas.

Antud kuuajalisel reisi parimad komponendid: 1) hingeäratavalt palju ilusat metsikut loodust 2) nädal aega sõita tsikliga mööda mägiteid, tundus nagu arvutimängus. Isu ei tahtnud kuidagi täis saada. Kui keset sõitu helistati töölt, siis sa vastasid küsimustele ja jätkasid oma imelist arvutimängu. 3) lehvitamine sai selgeks 4) kehakeeles suhtlemine on nüüd CV’sse lisatud kui “väga hea”  5) peale rasket ja palavat päeva juua külma 7-kroonist õlut on meeldiv  6) tingida ühe dollari pärast pool tundi on täiesti aktsepteeritav.

Mis aga reisi jäädvustamisse puutub, siis nagu näha, sai omajagu filmitud küll ja oli mida filmida nii hommikul, päeval kui ka öösel. Kuigi osad silmipimestavad kaadrid läksid kaotsi, kuna mul õnnestus, need kaamerast välisele kettale kopeerides, ära kaotada, siis suutsin ma ikkagi osa videomaterjalist eelpool kuvatud filmipurki suruda. Samuti ei ole osad kaadrid piisavalt kvalitatiivselt jäädvustatud, kuna ma alati ei kontrollinud üle, et kõik kaamera tehnilised sätted vastavad hetke kaadri nõudmistele. Oma 35EEK’i eest ostetud meeskotist oli vaja kohe kaamera haarata ja lint käima panna, nõndaviisi käib elu Vietnamis.

Peatse kuulmiseni, kallid kaasteelised.

Comments are closed.