Saatana tulek

HD versiooni vaata Vimeost.

Antud video kõneleb identiteedi otsimisest. Nagu lähemalt vaadates oli näha, käis videost läbi kaks liini, mis mõlemad katsid ühte alateemat. Näitlejateks olid hilisteismeline töötu noormees ja varakeskealine kahe lapse isa. Mõlemad meesterahvad olid oma elus jõudnud faasi, kus oli vaja võtta vastu otsus: kuhu edasi?! Kas ma suudan minna enam? Kas ma peaksin lõpetama oma elu vahuses merevees või alla hüppama vabadussamba otsast? Kas see ongi kõik mida suudan saavutada? Kas ma ikkagi olen naissoole võrdväärne vastand? Need on küsimused, mida praeguse ühiskonna arengustaadiumis esitavad paljud meesterahvad endale.

Tehnilisest küljest: Esimest korda sai kaamera kätte võetud kindlal eesmärgil teha üks video, mis ei kajastaks ei mingit reisi ega oma vanaisa lapselapse sünnipäeva. Paberile sai pandud ideed, mida filmida, et see hiljem panna time-lapse režiimi. Kui kõik ideed sai paberile, siis kuskil kolme päeva jooksul sai paberilt olevad ideed reaalselt ellu viidud. Kuna kaameral ei ole spetsiifilist time-lapse võimalust, siis tuli filmida tavarežiimis, mis tähendab, et filmin 25 kaadrit sekundis ja järeltöötlusel pean lihtsalt kiirust tõstma ja enamik talletatud infost läheb prügikasti. Antud tegevus võttis arvutil päris kaua aega, kuna 10min videolõik tuli muuta 10 sekundiliseks. Kui kõik oli ümber konverteeritud, siis lõplik monteerimine  võttis ainult ühe õhtu aega. Videos kasutav laulupala oli juba enne mällu talletatud sellesse piirkonda, kus on ka teised lood, mille peale tahad kindlasti video üles ehitada.

Kaadervärkidena sai kasutatud vanu häid mudelismipoe kummikesi. Puuklotsi ja kummide abil sai kaamera ilusti kärukonksu ja numbrimärgi külge seada.

Comments are closed.