Ratataga

HD versiooni vaata Vimeost.

Seekordne lugu räägib rattast, kes elab Tallinnas ja otsib omale peremeest. Olin juhuslikult tervislikul jalutuskäigul, kui nägin seda üksikut hinge. Paratamatult tõttasin ma talle appi. Nüüdsest oleme parimad sõbrad.

Kõik kaadrid oli filmitud GoPro’ga.

7 kommentaari to “Ratataga”

 1. Julio Says:

  Vaatasin videot 3 korda ja võtsin 3 päeva, et kommentaari üle järgi mõelda. Esimene kord videot vaadates tekkis koos pildi ja heliga selline veider tunne. Minu jaoks oli natuke palju emotsiooni ühe terasest ratta ja inimese vahel. Samas ma tunnen Sulevit juba mitu aastat ja tean, et midagi ebamäärast ega veidrat ei saa tema ja ta ratta vahel olla.

  Kui veel videot mõned korrad vaadata siis tegelikult avaneb Sulevi olemus publiku jaoks rohkem kui algselt loota võiks. Ratas on vaid vahend mille abil sõitja ammutab endasse maailma ja selle energiat kiirendatud tempol. Tegelikult võiks ratta asemel olla ju ka hobune, kart või ilus punane BMW; aga Sulevil on ratas. Igatahes on selles teoses tunda uut energiat ja elu ning paistab, et siit leheküljelt ei lahku ükski inimene enam üksikult.

 2. Sulev Says:

  Aitäh, Julio, selle tabava analüüsi eest. Tõsi, ratas on eelkõige vahend, mille abil suudan moodustada terviku ja harmoniseeruda positiivse keskkonnaga. Kelle jaoks on see vahend kudumisvarras, kelle jaoks trammist mahajäämine.

  P.S. Ratas oli ikkagi alumiiniumist.

 3. taavi Says:

  hea loovalik. : )

 4. Powerhead Says:

  Kõik see filmi ühtseks tervikuks sulamine tekitas minus suurema emotsiooni kui tajus Hr. Rubic kui ta esimest korda sai kokku oma kubiku. Sündimise ime on selle filmi ime kõrval nagu miljardite valgusaastate kauguse tähe või sügisese looduse kustumine, mis ei ole teatavasti mingi ime. Filmi vaadates oli pilk ekraanile naelutatud ja silmi pilgutasin ainult 8 korda, iga pilgutuse ajal ilmus mustale taustale 1 täht. Filmi lõpus ohates sulgesin silmad ja tähtedest moodustus sõna A-R-M-A-S-T-U-S. Vat selline tervik oli see film.

 5. Sulev Says:

  Powerhead, ma olen tõsiselt positiivselt šokeeritud. Kas tõesti antud video suutis kedagi tundma panna seda kõikse olulisemat, ebamaist ja algoritmidele mitte alluvat tunnet?! Järele mõeldes, ma tunnen, see on võimalik! Tervik on moodustunud. See ongi see koht, kui K. Toome hakkab laulma:
  “Meil vanne antud, leping sõlmitud
  Kai otsad lahti päästetud…”

 6. Julio Says:

  Umbes 2 kuud on aega, et mitte sisse tekitada aastast pausi leotiste kajalasse. Meil kõigil on oma up and down periood aga kas tõesti Sinu oma kestab terve aasta? Kui muidu ei saa tule siia maale. Orgunnin chilli olemist, ärevaid hetkeid õhtutundidel kohaliku bensujaama juures kohalike maakatega and much much more. Tühja videolindi ja roosade silmaalustega ning mendikeisiga siit kindlasti ei lahku…

 7. Sulev Says:

  Aitäh tagasiside eest, Julio. Isegi tunnen end seetõttu süüdi, et paus nõnna pikaks veninud. Mõningad väiksemad videoprojektid on olnud, aga neid ei saa veel siia blogisse panna. Samas on mitu ideed, mida reedel algaval kolmenädalisel puhkusel Eestis rakendada. See on hea, et blogilugejad pakuvaid ideid välja, sest ega üksi pusimisega kaugele ei jõua. Igasuguses ettepanekud on oodatud ja isegi olen mõelnud teha väikseid videosid kummiku/ballooni-meestest. Hea meelega teeks koostööd teiega – Julio. Võtan Teiega ühendust.