On aeg ärgata

HD versiooni vaata Vimeost.

Mida me seekordse loo kohta oskame kosta? Meie ümber on loodus, kellega, kui me selleks valmis oleme, võime teatud tingimuste olemasolul ühte heita. Ainult sel juhul suudame saavutada surematuse. Milleks meile seda vaja? Kas selleks, et end täiesulatuses realiseerida? Tõesti, mina, kaldun seda varianti toetama, see võiks olla viimane aste tšakrate puhastumises. Kui me oleme nõus end looduse hoolde andma, ei pea me enam kartma, sest see on kodu, mida oleme terve elu otsinud. Koostöös Mercury Rev ’i muusikapalaga on meie ees kõik teed valla, ole ainult inimene ja hinga.

Tehnilisest küljest: Seekordki sai filmitu oma armsa Canon 550D ‘ga, mille ette oli keeratud Tamron 17-50mm F2.8 VC objektiiv. Ilusa põllu otsa sai komistatud Maardu järve lähedal. Alguses, kaugelt mööda sõites, tundus, et tegemist on rakvere raibelise põlluga, aga hiljem, lähemalt uurides, ei saanudki päris aru, mis taim seal põllul ikkagi kasvab. Hilisemal internetiuuringutel jäid pinnale kaks taime: aas-seahernes ja metskerss. Hetkel kaldun jõudsamalt metskerss’i poole. Hea oleks, kui keegi botaanik võtaks sõna siin ja paneks asja lukku.

Filmisel sai kasutatud ka Lightcraft 72mm Fader ND filtrit, et kaamera täisava korral saaks ikkagi kasutada 1/50 säriaega. Kuna põld oli nii kinni kasvanud, siis ei saanud seal eriti stabiilselt ringi kepselda oma vaese mehe steadicam ‘ga. Aga samas need n.ö. ebastabiilsed kaadrid lähevadki muusikaga päris hästi kokku ja ega elu ei peagi olema lineariseeritult stabiilne. Osades kaadrites ma keerasin ava lihtsalt kitsaks, et kõik oleks fookuses, aga samas need kaadrid ei ole nii ilusad ka, kui kindla fookuspunktiga kaadrid.

13 kommentaari to “On aeg ärgata”

 1. Liisa Says:

  kui algul tekitavad need peika-tegi-prutast-video üllitised natuke kõhklust (eriti olles ka ise üks neist prutadest), siis tegelikult lõpptulemused (montaažid-värvikeeramised-muusikasse) ära vaadates võib rahulolevalt diivanisse vajuda ja mõelda, et jube hea värk ikka. peikad, tehke oma prutadest veel rohkem videosid! ainult et heade kaameratega nagu Sulev-Mati 🙂

 2. Sulev ja Rait Nõmmelt Says:

  No kas sa siis ei tea, et aas-seahernes on liblikõieline, nagu hernes, roomav taim, mitte püstine põllukultuur. Filmis olev taim aga on ristõieline. Kui rapsi ka ära ei tunne, siis on tegu veel noor-inseneriga vist.

 3. Sulev Says:

  Tõesti, minupoolsed vabandused. Ma nagu alguses ei hakanud üldse arvama, et see raps on, ta nagu tavaliselt hiljem õitseb. Aga tuleb tunnistada, et metskerss näeb ikka sarnane välja http://www.biopix.dk/Temp/JCS%20Rorippa%20sylvestris%2018587.jpg

 4. Tõnu Says:

  ..ja ise veel sõitis õliga ümber Eesti.

 5. Indrek&Margus Soomest Says:

  Armastus on kollane! Kuivale ilmselt peale montimist ei jäänud.
  Millegi pärast see Mercury Rev ei tõmmand mind käima. Eesti indie muusikutelt
  ei ole midagi järgmiste montide jaoks?
  Tervitusi prouale, musi püksi!

 6. ferreteria industrial Says:

  I visit every day some sites and sites to read content,
  but this weblog provides quality based posts.

 7. Minna Says:

  It’d be described as a monotonous and time consuming action.

 8. anabiamay Says:

  Hello guys, my name is Anabia Mayer!

  I`m a professional writer and I`m going to change your lifes onсe and for all
  Writing has been my passion since early childhood and now I can`t imagine my life without it.
  Most of my works were sold throughout Canada, USA, Old England and even India. Also I`m working with services that help people to save their nerves.
  People ask me “Hey, Anabia, I need your professional help” and I always accept the request, `cause I know, that only I can save their time!

  Professional Academic Writer – Anabia Mayer – Team990 Corps

 9. 85 способов Заработка в Интернете от 5797 руб. в день: http://xsle.net/mnogodeneg524301 Says:

  Проверенный способ заработка в интернете от 9011 рублей в день. Реальный заработок денег в сети: http://dexyjyce.tk/ovli

 10. How earn online newbie from $8373 per day: https://q2-earn-2000usd-per-week-162.blogspot.hk?g=01 Says:

  Earnings on the Internet from $9823 per day: https://q2-get-9-bitcoin-162.blogspot.jp?h=39

 11. rufus Says:

  Hello, I’m Rufus.
  Welcome to my homepage . I started writing in my early school years after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
  I had always loved doing non-fiction writing because I’m passionate about learning. When you combine writing ability with a love of learning, dissertation writing only makes sense as a job.
  I’m passionate about assisting the students of the future in their school career. When they get too busy, I am there to help.

  Rufus Laing – Professional Academic Writer – http://www.technlogyreview.com Corps

 12. Normankniny Says:

  recommended you read Bitniex.com Bitcoin Exchange

 13. Nkyxzxx Says:

  Amyjrao

  mquinnplastering@yahoo.co.uk
  :

Leave a Reply