Harku vürst

HD versiooni vaata Vimeost.

Internetis on liigagi palju juba mäesuusa ja lumelaua videosid, seega üks alternatiivne murdmaavideo on heaks vahepalaks. See video on Rocky stiilis mehest, kes oli kunagi maailma parim oma alal, aga siis tuli vahele ajuturse, mis katkestas ta karjääri. Nüüd, 15 aastat hiljem, on mees tagasi, rohkem tahtmist täis kui kunagi varem. Füüsis ei ole enam sama, mis varem, ta peab rohkem vaeva nägema, et taastada oma aastatetagune tase. Ta peab suutma vastu hakata Harku metsa mõrvarlikele nõlvadele ja kitsastele trajektooridele, mida need nõlvad lubavad läbida. Ta peab saama loodusega üheks, ta peab tõestama seda maailmale, oma lastele, oma naabrile (tädi Ulvi) ja loomulikult oma lapsepõlvesõbra koer Antropov’le. Ta saab sellega hakkama, kuna mees teab, mida ta tahab. Oma oskusliku tehnikaga võtab ta võimu tagasi selles ääretus männikus. Metsa uus juht on sündinud, see on Harku vürst – Märt.

Tehnilisest küljest: Nagu me kõik väga hästi teame, siis alates sellest hooajast on suusk uus lumelaud ja seega lumelaua murdmaa filmi tegemine oli väljaspool arutlust. Sellise video filmise plaan oli juba mitu kuud tagasi, aga esimesel  treeningööl suutis peakaskadöör Märt oma jala välja väänata (sooritades 360 kraadist pöörlemist puudris) ja filmimine jäi katki. Aga nüüd sai mees jällegi jalad alla ja uued võtted võisid alata.  Seekordsetel võtetel me ei keskendunud sellele, et saaks võimalikult palju pöördeid ümber telje, vaid hoopiski sellele, et oleks pigem selline seikluste otsimine väljaspool hooldatud rada. Filmitud on kolme päeva jooksul, kus ühel päeval sai enamik materjal üles võetud ja kahel teisel päeval sai filmitud kuurikatust ja akordioniga mängimist. Kuna peaosaline oli nii osav, siis tuli ka video üli osav. Ei tahaks ennast väga kiita, aga ise murdmaadega kaasa sõites, tuli tihtipeale endal mõttesse, et ma olen ka ikka päris kõva mees (aga vürsti kõrval olen veel poisike). Filmivõtted käisid nii, et filmisime paberil olnud ideid, pluss neid ideid, mis võtetel pähe tulid. Teadsin, et tahan videos kasutada antud loo kahte viimast minutit, kus asjalood on tiba äkilisemad ja huvitavamad. Kuna muusika teatud ülemineku kohad mõlkusid meeles, siis filmivõtel tegime osa asju nii, et need ka muusikasse läheks. Monteerimisega sai alustatud pärast tööpäeva lõppu ja enne magaminekut oligi film purgis.

Filmimiseks sai kasutatud vaese mehe steadycam-i, mille algne ehitusvariant pärineb sellelt lehelt. Ehitus läks maksma 4 krooni, mille eest sai kunagi statiivi kruve ostetud. Ülejäänud sai jällegi tehtud töölt leitud üleliigsest materjalist: alumiiniumtoru, T-torukinnitus ja poldiga alla keeratav vastandraskus. Peamine kokkuklopsija oli mees, kes omab kuldseid käsi, kui ta kaine on. Kuigi asja nimi on steadicam, siis väga stabiilseks ta pilti alati ei tee, eriti kui kaskadööri kõrval samal ajal aktiivselt suusatada.

Comments are closed.